Lauma Lingerie turpina sadarbību ar franšīzes partneriem dažādās valstīs

Aizvadītajā gadā sieviešu veļas ražotāja AS “Lauma Lingerie” turpināja sadarbību ar franšīzes partneriem dažādās valstīs – Igaunijā, Lietuvā, Latvijā, Ugandā, Krievijā, Baltkrievijā un Albānijā, informē uzņēmums.

2020.gada beigās AS “Lauma Lingerie” bija reģistrēti 34 franšīzes veikali. Pērn uzņēmums arī paplašinājis tirdzniecību internetā, piedāvājot klientiem iegādāties produkciju uzņēmuma e-veikalā visā pasaulē.

Finanšu rezultātus 2020.gadā būtiski ietekmēja Covid-19 izraisītā pandēmija. Tā rezultātā pērn tika aizvērtas ražotnes Talsos un Kuldīgā, kā arī samazināts darbinieku skaits.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka pagājušajā gadā uzņēmums nodarbināja 139 strādājošos, kas ir par 70 darbiniekiem mazāk nekā 2019.gadā.

Kopš aizvadītā gada aprīļa ražotājs vairākkārt izmantojis iespēju arī saņemt valsts paredzēto atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku mazināšanai. Tā, piemēram, AS “Lauma Lingerie” vairākkārt saņēmis atbalstu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Uzņēmuma darbiniekiem izmaksāti pabalsti par dīkstāvi, kā arī VID atbalstījis uzņēmuma nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz trim gadiem.

2020.gadā AS “Lauma Lingerie” apgrozījums samazinājās par 31,78%, sarūkot līdz 4,7 miljoniem eiro. Savukārt peļņa samazinājusies līdz 162,7 tūkstošiem eiro pēc tam, kad 2019.gadā ražotājs nopelnīja 500,3 tūkstošus eiro.

2021.gadam kompānija izvirzījusi mērķi attīstīt esošos un apgūt jaunus eksporta tirgus, paplašināt savu sortimentu, kā arī attīstīt tirdzniecību internetā.

Evelīna Ozoliņa

Lasīt citus rakstus