DEICHMANN apmierināts ar darbību Latvijā; sadarbībā ar franšīzes partneri vērs veikalus arī Dubaijā

Kopš ienākšanas Latvijas tirgū šī gada aprīlī Eiropas vadošais apavu tirgotājs DEICHMANN ir pārsniedzis tā plānotos pārdošanas rezultātus un ir ar tiem ļoti gandarīts. Latvijas patērētāji jauna apavu tirgotāja ienākšanu tirgū ir uzņēmuši ļoti atsaucīgi.

Ienākot Latvijas tirgū, uzņēmums saskatīja šeit lielu potenciālu un attīstības iespējas, un tas ir sevi attaisnojis ar uzviju. “Ienākšana Latvijas tirgū ir pilnībā attaisnojusi un pat pārspējusi mūsu plānus un gaidas. Esam ļoti apmierināti ar pirmā darbības ceturkšņa rezultātiem. Tas vēl vairāk nostiprina mūsu plānus veikalu tīkla paplašināšanas virzienā nākotnē,” atzina uzņēmuma pārstāve, Baltijas reģiona pārdošanas menedžere Živile Bložiene. Savu pirmo un pagaidām vienīgo veikalu Latvijā DEICHMANN atvēra šā gada 4. aprīlī Rīgā, jaunajā tirdzniecības centrā AKROPOLE. Šis ir lielākais uzņēmuma veikals visā Baltijā – tā platība ir ap 1000 kvadrātmetru un tam ir 37 000 kurpju pāru ietilpība. Uzņēmuma plānos ietilpst vēl šogad atvērt jaunus veikalus arī Lietuvā un Igaunijā, kā arī nākamgad – Latvijā. Vienlaikus Latvijas un Igaunijas klientu ērtībai uzņēmums plāno ieviest interneta veikalu, kas jau veiksmīgi darbojas Lietuvā.

Apavu tirgus tendences Latvijā

Atskatoties uz aizvadīto ceturksni Latvijas tirgū, uzņēmums ir novērojis galvenās Latvijas apavu tirgus tendences. Latvijas patērētājs vēlas augstas kvalitātes apavus par konkurētspējīgu cenu. Populāras ir sportiskās tendences, kas šobrīd ir aktuālas visā pasaulē, pateicoties “athleisure” trendam, kad sportiskā stila apavi tiek pieskaņoti ikdienas apģērba stilam. Šī tendence kļūst arvien populārāka, jo cilvēki tiecas pēc arvien ērtākiem apaviem ne vien brīvā laika pavadīšanai un sportiskajām aktivitātēm, bet arī ikdienai – darba un studiju gaitām. Tā rezultātā sportisko apavu pieprasījums audzis ne vien Latvijā, bet visās Baltijas valstīs. Tiek prognozēts, ka šī tendence vēl turpinās pieaugt, arvien vairojot pieprasījumu pēc kedu un botu tipa apaviem un tā saucamajām “tūristu sandalēm”. Šīs “neglītās modes” tendences ir aktuālas visā pasaulē. Latvijas patērētājam ir svarīgas pasaules modes tendences, tādēļ varam novērot tiešu pasaules trendu ietekmi uz Latvijas apavu tirgu.

“Tāpat augusta mēnesī bija novērojams bērnu apavu pieprasījuma pieaugums, gatavojoties skolas un bērnu dārza gaitu atsākšanai. DEICHMANN piedāvā apavus gan pašiem mazākajiem, uzsākot bērnu dārza gaitas, gan plašu apavu klāstu lielākiem bērniem un pusaudžiem, pieejami dažādu stilu modeļi, arī ortopēdiskie apavi, klasisko modeļu apavi, kas piestāv skolu formastērpam, kā arī jaunākās bērnu un tīņu modes tendences no visas pasaules,” atklāja Ž. Bložiene.

Sortiments Latvijas veikalā ir tāds pats kā Vācijā un pārējās Baltijas valstīs, ar dažiem pielāgojumiem vietējai gaumei un trendiem. Bez tradīcijām bagātiem zīmoliem, tādiem kā Elefanten, Gallus un Medicus, DEICHMANN piedāvā elegantus premium segmenta apavus no 5th Avenue. Uzņēmuma Graceland kolekcija jauniešiem iemieso sevī jaunākās modes vēsmas, savukārt daudziem sportistiem Victory sporta apavi ir viņu sporta ekipējuma neatņemama daļa. Sortimentu papildina arī tādi slaveni zīmoli kā Adidas, Nike un Fila, kā arī stilīgi aksesuāri.

DEICHMANN

Lielo investīciju gads

Plānotās investīcijas visas DEICHMANN grupas mērogā 2019. gadā sasniedz rekordlielu summu – 285 miljonus eiro. Šie līdzekļi tiek ieguldīti esošo veikalu tīkla modernizācijā un jaunu veikalu atvēršanā, kā arī internacionalizācijā un digitalizācijā. 2019. gadā grupa plāno visā pasaulē atvērt 229 jaunus veikalus un modernizēt 256 esošos veikalus.

DEICHMANN ir tirgus līderis Vācijas un Eiropas apavu biznesā. Kopš 1913. gada tas ir ģimenes uzņēmums, un tas turpinās būt neatkarīgs. Uzņēmums tika dibināts pirms vairāk nekā 100 gadiem Esenē, Vācijā, kur joprojām atrodas uzņēmumu grupas galvenā mītne. 2018. gada 31. decembrī uzņēmumam piederēja 4 053 veikali, kā arī 40 interneta veikali, un tas nodarbināja 40 698 cilvēkus. Aizvadītajā finanšu gadā DEICHMANN SE kopējais apgrozījums 25 Eiropas valstīs un ASV sasniedza 5,8 miljardus eiro (neto apgrozījums 5 miljardi eiro).

Kompānija DEICHMANN SE, kuras galvenā mītne atrodas Esenē, Vācijā, tika dibināta 1913. gadā un joprojām par 100% pieder tās dibinātāju ģimenei. Uzņēmumu grupa ir viens no Eiropas apavu mazumtirdzniecības tirgus līderiem. DEICHMANN pieder vairāk nekā 4 000 veikalu un 40 internetveikalu visā pasaulē, un tās darbinieku skaits pārsniedz 40 000. Kompānijai ir DEICHMANN vārdā nosauktās filiāles Vācijā, Austrijā, Bosnijā un Hercegovinā, Bulgārijā, Horvātijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Francijā, Ungārijā, Itālijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Krievijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Spānijā, Zviedrijā, Turcijā un Lielbritānijā. Grupa ir pārstāvēta arī Šveicē (Dosenbach/Ochsner Shoes/Ochsner Sport), Nīderlandē un Beļģijā (vanHaren), un ASV (Rack Room Shoes/Off Broadway). Vācijā grupā ietilpst arī Roland SE. Vācijā, Austrijā, Šveicē un Polijā DEICHMANN pārstāv arī MyShoes SE. Kompānijai pieder arī SNIPES Group ar filiālēm Vācijā, Austrijā, Šveicē, Francijā, Nīderlandē, Beļģijā, Spānijā, Portugālē un Itālijā. 2019. gadā kompānija plāno ienākt arī Igaunijas tirgū, ar DEICHMANN koncepciju. DEICHMANN veikali drīzumā vērs durvis arī Dubaijā, sadarbībā ar franšīzes partneri. Kompānija piedāvā arī apavu izlasi Ķīnā, izmantojot tiešsaistes platformu T-Mall Global.

Evelīna Ozoliņa

Lasīt citus rakstus